Öztrak’tan 18 Mart Mesajı

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN “18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YIL DÖNÜMÜ” MESAJI

Milletimiz bundan 103 yıl önce Çanakkale’de tarihimizin en şerefli sayfalarından birini yazmıştır. Çanakkale, sadece bir ulusun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi değildir. Aynı zamanda mazlum ulusların emperyalizme karşı mücadelesinin simgesidir; bir ulusun vatan aşkıyla ve inançla bir araya geldiğinde tarihin akışını değiştirebileceğini kanıtlayan şanlı bir zaferdir.
Çanakkale ruhu, Cumhuriyetimizin temelinde yatan, bizleri birbirimize bağlayan ruhtur. Kendinden çok üstün düşmana karşı fedakârca ve omuz omuza mücadele eden milletimiz, bir ve beraber olduğumuzda dünyanın en büyük kuvvetlerini dahi dize getirebileceğimizi göstermiştir. Aynı ruhla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşı, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında ülkemizin yaptığı atılımların itici gücü de bu ruh ve inanmışlıktır.
Bu nedenle 18 Mart, bu toprakları bizlere vatan kılmak için canlarını ortaya koyan şehitlerimizin aziz hatırasını anmanın yanında, onların bize bıraktığı mirasa sahip çıkmanın ve bu mirası yükseltmek için yorulmaksızın çalışmamız gerektiğini hatırlamanın da günüdür.
Bu düşüncelerle, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu topraklar için canlarını veren şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*