KARAEVLİ TARIM VE TEKNOLOJİ FUARI’NIN AÇILIŞI TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarımsal ürünlerin ve tarımda kullanılan teknolojik aletlerin sergilendiği Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı’nın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

2010 yılından bu yana, her yıl Eylül ayının başında Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karaevli Mahallesi Fuar Alanı’nda kurulan Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı’nda, bu yıl 81 firma stant kurdu. Günümüz şartlarına uygun, modern tarımda kullanılan teknolojik ürünlerin ve tarımsal ürünlerin sergilendiği fuar, 2-4 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

KOVİD-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göz önünde bulundurularak organize edilen fuarda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin de standı bulunuyor. Tekirdağ’a özgü tarımsal ürünlerin sergilendiği stantta, Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında hayata geçirdiği projelerde katılımcılara anlatılıyor.

“Türkiye’de Tarıma En Fazla Destek Veren Yerel Yönetimlerden Biri Konumundayız”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tarım ve hayvancılık, Tekirdağ’ın beş ana vizyonundan bir tanesidir. Tekirdağ, tarım alanında Türkiye’nin başkentidir. Tekirdağ’ın toplam arazisinin yaklaşık yüzde 65’i tarımda kullanılıyor. Bu anlamda tarımda Türkiye’nin en önde gelen illerinden biriyiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana kırsal kalkınma anlamında çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Türkiye’de tarıma en fazla destek veren yerel yönetimlerden biri konumundayız. Geçtiğimiz günlerde üreticilerimizin de tüketicilerimizin de işlerini kolaylaştıracak Meyve ve Sebze Toptancı Halimizin açılışını gerçekleştirdik. Bu, Tekirdağ için çok önemli bir projeydi. Böylesine önemli bir projeyi gerçekleştirdiğimiz için çok gururluyum. Bunun yanı sıra Eylül ayı içerisinde Su Ürünleri Toptancı Halimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak, Tekirdağ ve Tekirdağ halkı için proje üretmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı’nın kentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Törende, Başkan Kadir Albayrak’ın ardından Tekirdağ Milletvekilleri Dr. İlhami Özcan Aygun ve Mustafa Yel ile Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da birer konuşma yaptılar.

Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı, yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. Protokol üyeleri, tören bitiminde fuarı gezerek ürünler hakkında stant görevlilerinden bilgi aldılar.

Öte yandan İstanbul iline bağlı Büyükçekmece Belediyesi de bu yıl ilk defa Karaevli Tarım ve Teknoloji Fuarı’nda stant kurarak Büyükçekmece ilçesinde üretilen tarımsal ürünlerin tanıtımını yapıyorç

Törende Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Dr. İlhami Özcan Aygun ile Mustafa Yel, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, kurum ve kuruluş müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*