Chp’den Gündem Yaratacak Basın Açıklaması

Dün yapılan meclis toplantısında Akp grubunun yaptığı basın açıklamasına Chp’den cevap gecikmedi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Chp Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın yaptığı açıklamalar da faşist-diktatör açıklamalarına Akp meclis üyeleri dün bir basın açıklaması yapmış ve sonrasın da meclis salonunu terk etmişlerdi. Bugün ise Chp İlçe Başkanlığından karşı bir basın açıklaması yayınlandı. İşte Chp İlçe Başkanlığının Basın açıklaması:

Milletin iradesiyle seçilmiş belediye başkanlarını görevden tehditle istifaya zorlamak demokrasi ise bizim belediye başkanlarımızın ve genel başkan yardımcısının açıklamaları neden bu kadar zorunuza gidiyor.
Sizin bu çırpınışlarınızdan bizim anladığımız sıra size gelecek korkusu mu yaşıyorsunuz. Bizden size tavsiye korkunun ecele faydası yoktur. İstediğiniz kadar da çırpınsanız da yolun sonu görünüyor. Dışarıdan başkan getirip üyelerinize dayatma yapıp buna demokrasi deseniz de halkımız bunun demokrasi olmadığını iyi görüyor. Zaten son seçimlerde ve anketlerde görüldüğü gibi sandıkta da bunun cevabını iyi alıyorsunuz. Bizden size bir tavsiye hiçbir zaman kendinizi düşünmeden her zaman halkımızın yanına doğruları kimseden icazet almadan cesurca ve özgürce konuşmanızdır.
Her ilçede belediye meclislerinde elden ele dolaşan metinler yerine bir eleştiriniz varsa kendi yüreğinizle çıkıp halkımızın önünde açıklarsanız bu millet belki size inanır. Bizler Muratlı’lı hemşeriler olarak ülkemizi seviyoruz. Her koşulda ve şartlarda ülkemiz için ne gerekiyorsa sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamu oyuna duyururuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*