CHP’de 97. Yıldönümü Coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisinin 97. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Hürriyet Meydanın da bir dizi etkinlikler yapıldı. Program çelenk sunma töreni ve saygı duruşu – İstiklal Marşı ile başlarken protokol konuşmaları ile devam etti.

İlk olarak söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Muratlı İlçe Başkanı Sedat Gürler yaptığı açıklamada;

“Sayın Belediye Başkanım, çok değerli partlilerim, kıymetli misafirler. Bugün Cumhuriyet Çınarı Partimizin 97. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

Sayın Genel Başkanım, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.

Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Halkımızla birlikte, ülkemizle birlikte, hep birlikte nice güzel günlere nice güzel yıl dönümlerine ulaşmak dileklerimle.


YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ

YAŞASIN M. KEMAL ATATÜRK” sözlerini kaydetti.

Daha sonra söz alan Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe; Cumhuriyet Halk Partisinin 97. kuruluş yıldönümünü tebrik ederken. Yerel de olduğu gibi genel de Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarının çok yakın olduğunu sözlerine kaydetti.

Hurriyet Meydanında ki Program akışı Cumhuriyet Halk Partisi Muratlı İlçe yönetim kurulu üyesi Bircan Piyanko’nun şiiriyle son bulurken, üyelere parti binasında çay ikramı yapılarak program akışı devam etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*