Çarşı Camiinde Siyaset Polemiği

Bugün yerel bir gazetede çıkan Belediye Başkanının basın danışmanının Akp broşürlerini çekmesi olay oldu.

Olayı Muratli.Org olarak araştırarak olayın nasıl gerçekleştiğini inceledik. Aldığımız bilgilere göre ise;

“Öğlen namazı sonrasında ilçe başkanının olduğu sırada belediyeye gelen bir vatandaş cami de Akp broşürlerinin olduğunu belirterek camide siyasetin olmaması gerektiğini söyleyip şikayette bulunmuştur. Bu şikayetin üzerine Başkan basın danışmanını görevlendirerek camideki broşürleri fotoğraflamasını istemiştir.  Fotoğraflar yönetim nezdinde paylaşılarak Çarşı Camiinde neden siyaset yapıldığı araştırılması istenmiştir.”

Daha detaylı araştırma yaptığımız da ise Çarşı Camiinden güvenlik kamera görüntüleri izinli/izinsiz nasıl temin edilmiş ve burada broşür dağıtanların görüntüleri yayınlanmadan, siyaseti camiiye alet edenleri araştıran Belediye basın danışmanı kişilik hakları hiçe sayılarak nasıl Caminin özel güvenlik kameralarının görüntüleri kimler tarafından temin edilerek basına temin edilmiştir.

Muratli.Org olarak cami kameralarının yönetimin izni dahilinde verilip/verilmediği araştırılmaktadır. Kamera görüntülerinin kişi yada kişiler tarafından basına dağıtılması veya Camiide broşürlerin kimler tarafından dağıtıldığı sorgulanmazken bir memurun kişilik haklarına bu derece saldırı yapılması ise skandalı daha da büyütüyor.

Kamera görüntülerinin kimler tarafından kayıt altına alınarak basına dağıtıldığı da henüz tespit edilmiş değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*