Ahmet TEZCAN Futbol Turnuvası Başlıyor

Muratlı’mızda geleneksel olarak düzenlene Ahmet Tezcan Futbol Turnuvası bu yıl 1 Mayıs Çarşamba Günü başlıyor.

Ahmet Tezcan Tertip Komitesi tarafından turnuvanın amacı ve katılım şartları açıklandı.

AHMET TEZCAN FUTBOL TURNUVASI KATILIM ŞARTNAMESİ

AMAÇ  : Vatandaşlarımızın güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmek, sağlıklı yaşam için spor düşüncesini yaygınlaştırmak, sporu sevdirmek, spor yapmayı yaygınlaştırmak, kaynaşma ve dayanışma düşüncesini geliştirerek birlik beraberlik duygularını güçlendirmek, Sevgi ve saygıya dayalı büyük bir spor ailesi oluşturmak. Spor ailemizdeki fertlerin düzenli ve sağlıklı spor yapmalarını sağlayarak, günün yoğun il temposundan uzaklaştırmak ve bedenen ve ruhen sağlıklı bireyeler gelmelerini sağlamak ve Merhum Ahmet TEZCAN’ı anmak, adını ve anısını yaşatmaktır.

KATILIM ŞARTLARI     :

 • Bütün müsabakalar MURATLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI HALI SAHA tesislerinde oynanacaktır.
 • Her takım 12 (7 Asil, 5 Yedek) sporcusuna ait isim listelerini nüfus hüviyet cüzdanlarının arkalı önlü fotokopilerini, takımın yetkilisi ve yetkilisinin telefon numaralarını, banka dekontu ile birlikte tertip komitesine 26 Nisan 2019 Cuma günü saat:14.00 kura çekimine kadar dosyalı olarak Muratlı belediyesine teslim edeceklerdir.(Saat:14.00’ ten sonra yapılacak başvurular ancak takım sayısı eksik ise kabul edilecektir.)
 • Turnuvanın alt yaş sınırı 2003 doğumluları kapsar. 2004-2005-….…. doğumlu küçükler oynayamaz. Bunun dışında yaş sınırlaması yoktur. (16 Yaş)
 • Kura çekilişi 26 Nisan 2019 Cuma günü saat:14.30’da Muratlı Belediyesinde takım yetkililerinin katılımı ile yapılacaktır.01.05.2019 Çarşamba günü Turnuva başlayacaktır.
 • Müsabakalar; katılım sayısı (16 Takımla sınırlandırılmış olup) tertip komitesince 4 grup üzerinden oynatılacaktır. Müsabakalarda sahadan çekilen takım turnuvadan ihraç edilir.
 • Müsabakalar Cumartesi-Pazar harici finallere kadar hafta içi her gün saat:18.00-19.00’da tek maç, finaller   18.00-19.00/19.00-20.00  olmak üzere çift maç olarak yapılacaktır.
 • Müsabakalar özel turnuva yönetmeliği esaslarına göre oynanacaktır. Halı saha futbol kuralları geçerlidir. Beraberlik halinde (puan eşitliğini ortadan kaldırmak için)penaltı atışları(3’er adet –eşitlik bozulmazsa seri)na geçilecektir.
 • Takımların müsabakalara forma ile çıkması mecburidir. Müsabakalar 25’er dakikadan 2 devre olarak oynanacaktır. Turnuva tek devreli lig usulüdür.
 • Derece alan takımların ödülleri turnuva sonunda düzenlenecek kupa töreniyle davetliler önünde verilecektir. (Finallerde müsabakaya çıkmayan takım veya takımlar ödülden men edileceklerdir.)
 • Turnuvaya katılan sporcuların, spor yapabilmeleri ve sağlık problemlerinden kendileri sorumludur.
 • Takımlar turnuva ücreti olarak turnuva giderleri, sağlık giderleri, kupa, madalya vb. giderler için Tertip Komitesince belirlenen 500.00 (Beş Yüz TL) katılım ücretini Turnuvadan önce 0560-74436614-5001 No’lu Ziraat Bankası Muratlı Şubesi hesabına yatırarak dekontu turnuva tertip komitesine teslim edeceklerdir.
 • İşbu şartname 12 maddeden ibarettir.

Maçlar biter, dostluklar bitmez. Spor barış, dostluk ve kardeşliktir.

Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dileriz.

                                            AHMET TEZCAN TERTİP KOMİTESİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*