Trakya Şeker Yürüyüşü Yarın Yapılacak

Şeker fabrikasının satışa çıkarılacağını açıklanmasının ardından Alpullu Şeker Fabrikası’nın satışına karşı bir araya gelen Trakya Şeker Platformu, 25 Mart Pazar günü 14.00’da Lüleburgaz Eski Hükümet Konağı’nda düzenlenecek Trakya Şeker Yürüyüşü’ne davet ettiler.

Türkiye’de Cumhuriyet dönemiyle birlikte 1926 yılında Alpullu’da kurulmuş Alpullu Şeker Fabrikası’nın da içinde bulunduğu 14 şeker fabrikasının satışa çıkarılmasına karşı çalışmalar devam ediyor. Trakya topraklarında Alpullu’da kurulmuş şeker fabrikasının da satışa çıkarılması Trakya’daki pancar üreticilerini, emek örgütlerini, demokratik kitle örgütlerini ve satışına karşı duran siyasi partileri harekete geçirdi. Çalışmalar kapsamında Lüleburgaz’da kurulan Trakya Şeker Platformu, 25 Mart Pazar günü Lüleburgaz’da şeker yürüyüşü gerçekleştireceğini açıkladı.

İlçemizden de saat 13:00’da yarın belediye önünden araç kaldırılacağı öğrenilirken CHP Muratlı İlçe Başkanı Ufuk Gençtürk’te “Yarın saat 14:00’da Lüleburgaz eski Hükümet Konağı önünden başlayarak yapılacak olan yürüyüşe tüm halkımız ve siz parti üyelerimiz davetlidir. Muratlı’dan araçlarımız saat 13:00’da Belediye önünden kalkacaktır” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*