TESKİ’den Su Baskınlarına Anında Müdahale

TESKİ Muratlı Şube ekipleri, cumartesi gününden itibaren devam aralıksız aşırı yağışlara  80 su baskını şikâyetine cevap verdiklerini aktardı.

Su kanallarıyla ilgili bir sıkıntı olmadığını, su basmalarının nedenini ise yol seviyelerinin bahçe seviyelerinden yüksek olmasına bağlayan TESKİ ekipleri, gece saat 02.00’den itibaren ekip olarak sahada olduklarını, soğuk, yağmur ve çamur demeden çalıştıklarını bildirdi.

TESKİ ekipleri dün gün boyunca 80 isteğe cevap verildiğini, İnanlı’dan 50 vidanjör su çekildiğini, Denimkent Sitesi’nden ise 35 vidanjör su çekildiğini, ayrıca vidanjörle çekim yapıldığını, kuka ile kanallara müdahale edildiğini, kepçelerle kanalların açıldığını, birçok noktaya motopompların kurulduğunu ve motopompların çekemeyeceği seviyeye su düştüğünde ise elleriyle ve kovalarla evlerde temizlik yapıldığını anlattı.

Tarla ortasındaki evlerde biriken bahçe suları için vatandaşların evlerine girip çıkabilmeleri açısından mıcırlar seren TESKİ ekipleri, 20 personel, 6 motopomp, 2 vidanjör, 1 kuka aracı, 3 kepçe ve 3 kamyonla sahada görev yaptıklarını kaydetti.

Ayrıca her yağmurda su basan Cumhuriyet İlkokulu’nu yeni yapılan mazgallar sayesinde bu yağmurda su basmadığı görüldü. Ayrıca İnanlı mahallindeki bir hayvan ahırını su basınca bölgede kepçeyle 1 km’lik kanal açıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*