TESKİ’DEN BÜYÜK BAŞARI !

TESKİ Genel Müdürlüğü ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi (KYS), ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (İSGYS) ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi (ÇYS) belgesini alarak kurumsallaşma anlamında çok önemli bir yol kat ederek başarısını taçlandırmış oldu.

TESKİ Genel Müdürlüğü Süleymanpaşa toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İ. Feyzi Ünal, Sistem Eğitim Ve Belgelendirme Firması (SİSBEL) Genel Müdürü Mehmet Solak, TESKİ daire başkanları ve personelleri katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Genel Müdür İçöz; “Bizlere destek veren öncelikle ilgili daire başkanlıklarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Elde ettiğimiz bu başarı vatandaş odaklı hizmet anlayışımız için bize bir sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplin kazandıracak. Tüm birimlerimizde işlerin gerçekleştirilmesi sırasında, çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar verebilecek kaza ve diğer etkilerden korunmak ve daha iyi çalışma ortamı sağlamak amacıyla sistemli ve bilimsel bir şekilde tehlikelerin ve risklerin belirlenmesi ve bu tehlikelere ve risklere yönelik önlemlerin alınması çalışmalarının gerçekleştirildiği bir yaklaşım sistemine sahip olacağız. Özünde doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan, risk analizleri tabanında kurulan bir yönetim modelidir ve biz bu yönetim sistemiyle arıtma ve atıksu bertaraf tesisleri başta olmak üzere Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve diğer tüm birimlerimizde ulusal ve uluslararası mevzuata uyumun artırılmasını, çevresel performansın artırılmasını, acil durumlara ve kazalara karşı hazırlıklı bulunarak kurum personeline verilen eğitimler sayesinde çalışanlarda çevre bilinci artmasını sağlayacağız” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise konuşmasında; “ Alınan bu 3 kalite belgesi de çok önemli, özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusu, “Ramak Kala” kartlarını hepiniz taşıyacaksınız, ummadığınız bir anda bir uyarı hayat kurtarabilir. Çünkü TESKİ arıtma tesisleri ve bütün birimleriyle bana göre çok tehlikeli bir sınıftadır. Bundan sonra yapacağımız iş, bu belgenin hakkını vermek, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu bizim geleceğe dönük garanti belgemiz olacaktır. Burada belediye başkanları gelip geçer ama kalan birimin bu işi sahiplenmesi gerekli. Burada bırakmayacağız, bunun daha üstü olan mükemmellik ödülüne doğru ilerleyeceğiz. Avrupa mükemmellik ödülünü de kurumlara taşıyacağız ve TESKİ de bunun mutlaka lokomotiflerinden biri olacaktır. Önümüzdeki dönemlerde de vatandaş odaklı hizmetlerimize devam edeceğiz. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum, aldığımız sertifikaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Program sonunda sertifikalar takdim edilerek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tüm katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çekildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*