Teski Emekçilerinden Mehmetçiğe Destek

TESKİ Emekçileri Zeytin Dalı Harekâtında görev alan Mehmetçiklerimize destek amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

TESKİ Genel Müdürlüğü ve Kızılay ile iş birliği içinde düzenlenen kampanya kapsamında, TESKİ Emekçileri toplamda 143 ünite kan bağışında bulundu. Kampanyaya katılarak kan bağışında bulunanlar arasında TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak BAŞA da bulundu.

Konu hakkında açıklama yapan TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA; “TESKİ Emekçileri olarak şu anda Suriye’de devam eden, Zeytin Dalı Operasyonunda görev alan askerlerimize destek olmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Kızılay ile işbirliği içinde bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Oldukça yoğun bir ön başvuru oldu. 221 personel ön başvuruda bulundu. Kan bağışı kampanyamızın amacı, TESKİ olarak kurumsal kimliğimizi ön plana çıkararak terör örgütleri ile mücadele eden Mehmetçiğimize manevi destek olmuş olacağız. Bu kampanyanın düzenlenmesinde öncü olan TESKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, TESKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Kızılaya teşekkür ediyorum. Bu gibi etkinliklerin diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, ayrıca özel firmalara da örnek olmasını diliyorum. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mehmetçiğimizin arkasında olma günüdür. Tüm bağışçılara teşekkür ediyorum.”dedi.

Kızılay Kan Merkezi Doktoru Metin KARADAĞ yaptığı açıklamasında; “TESKİ’nin bugünkü kan bağışı bizleri çok onurlandırdı. TESKİ’nin kampanyasına biz de Kızılay olarak destek veriyoruz. Bu kurumlar arası bir dayanışmadır. Böyle günlerde milletimizin ve askerlerimizin yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Biz de bu yüzden Kızılay olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz.”dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*