TESKİ Çalışıyor Fırsat Kollayan Saldırıyor

Cumartesi suların bulanık akması sonucu sosyal medyada TESKİ’ye karşı bir karalama kampanyası başlatılmış ve hatta hakaret düzeyine varan eleştiriler yapılmıştı. Muratli.org olarak konuyu en ince ayrıntısına kadar araştırarak sizlerle paylaşıyoruz.

TESKİ Muratlı Şubesinden aldığımız bilgilere göre; Cuma gece yarısı Fatih mahallesinde 150 tonluk terfi merkezinden 2500 tonluk içme suyu deposuna giden 400’lük ana hat ortadan parçalanmış ve gece 05:00’a kadar süren çalışmalar neticesinde arıza giderilmiştir. Ancak kırık çok büyük olduğu için yaplan çalışmalarda kumlu birikintiler ana hat borusu içinde birikerek içme suyu deposuna karışmıştır.

Cumartesi sabah sular verildiğinde ise kumlu birikintilerin sulara karışarak suların kirli olduğu tespit edilmiştir.

Çalışanların yoğun çalışması sonucu 2 gözlü içme suyu deposunun tek gözü boşaltılmış, temizlendikten sonra sular tekrar verilmiştir. Diğer gözdede tahliye işlemleri başlamış olup ikinci gözünde temizlenerek suların tekrar verileceği öğrenildi.

TESKİ gece gündüz çalışmakta olup hakaret derecesinde haksızlığa uğrasada TESKİ hizmet etmeye devam edecektir ve hiç birşey çalışanların şevkini kıramayacaktır.

Onlar gecenin 5’inde çamur içinde çalışırken tek düşüncelerinin sizlere hizmet etmek olduğunu unutmayın.

5 yorum

  1. Gece gündüz demeden çalışan tüm emekçi arkadaşlarimi kutluyorum onca yapılan hizmete verilen emeğe bakmadan siyasi düşüncelerle karalamaca çalışanlar ne yazık ki varlar olacaklarda biz işimizi yapmaya devem ettikçe onlar kaybedecekler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*