Şubat Meclisi Toplandı

Muratlı Belediyesinin Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı. Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe Çerkezköy’e yapılması planlanan termik santralin zararlarını belirten bir konuşma yaparak Trakya’ya Termik Santral istemiyoruz dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından meclis toplantısına geçildi.

Muratlı Belediye Meclisinin ilk gündem maddesi olarak sözleşmeli olarak çalışan personelin ücretlerinin belirlenmesi bütçe komisyonuna havale edildi. İkinci gündem maddesi Talatpaşa İlkokulunun talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Komisyon raporlarının görülmesi gündem maddesinde ilk olarak Fatih mahallesinde bulunan 24 pafta, 361 ada, 4 ve 9 no’lu parsellerin imar planı değişikliği talebi imar komisyonuna havale edildi. İkinci komisyon raporu ise Cumhuriyet Başsavcılık Bakanlık Muhabere Bürosunun bahse konu pafta ve parsellere ceza infaz kurumu yapılması talebi komisyonca uygun bulunmayarak reddine karar verildi.

Diğer komisyon raporunda ilçemiz Merkez Camiine tente yapılması talebi, Muratlı Müftülüğü’nün Tekirdağ Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına talepte bulunması neticesinde oybirliği ile reddine karar verildi.

Spor Kulüplerine maddi yardım konusunda bütçe komisyonu Muratlı Belediye Spor Kulübüne 43.000 TL, Muratlı 1935 Spor Kulübüne 10.000 TL, Muratlı Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübüne 10.000 TL nakdi yardım yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.

Kaymakamlıktan  Talatpaşa İlk ve Ortaokulu için için 20.000 Kg Linyit kömür ihtiyacının Belediyeden karşılanması talebi bütçe komisyonuna havale edildi.

Beşinci gündem maddesi olan Sözleşmeli Personel ( 1 Mimar, 1 Harita Mühendisi, 1 Tekniker ve 1 Teknisyen) alınması Muratlı Belediye Meclisince oy birliği ile kabul edildi.

Kırkkepenekli Mahallesi 1552 parsel ve Kazımdirik-Turan Selvi Sokakta park alanı olarak yer alan taşınmaz üzerinde Büyükşehir Belediyesi ile ortak hizmet gerçekleştirmek suretiyle halı saha yapılması konusunda Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe’ye oybirliği ile protokol düzenleme yetkisi verildi.

Ek gündem maddelerinde Afrin’deki askerlerimize destek amacıyla girişimlerde bulunulması istendi. Kültür Komisyonu’na sevk edildi.
Muratlı Belediyesi’nin 52 ada 59 nolu parselinin Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusu görüşüldü.  İmar ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Moral Otomotiv’in plan değişikliği talebi İmar Komisyonu’na havale edildi.
Muratlı’daki gecekondu önleme bölgesi olarak tespit edilen yerin 1000’lik planları ek gündeme alındı. İmar Komisyonu’na sevk edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*