İşadamını öldüren şüpheliler yakalandı

Ünlü İş Adamı Öldüren Şüpheliler Yakalandı

Şüpheli 1 Kadın 5 Erkek Olmak Üzere Toplam 6 Kişi Gözaltına Alındı.

Muratlı ilçesi Müsellim mahallesi arazisinde çalılık içinde aracının içinde ölü bulunan ünlü iş adamı Fatih Güventürk,ün sır dolu ölümü polisin başarılı operasyonuyla aydınlandı.
Tekirdağ merkezde ciddi yatırımlarıyla tanınan Fatih Güventürk, olay günü Muratlı ilçe sınırlarındayken, yanında çalışan arkadaşına “ ben vuruldum! Muratlı yolundayım bana yardım edin”… Diyerek telefondan mesaj attığı, daha sonra yeni bir mesaj daha atarak vuruldum ve kaza yaptım mesajından sonra kendisine telefonla ulaşılamadığı öğrenildi. Yakınları Muratlı polis karakolu olmak üzere tüm çevre karakollarına durumu bildirmesinden sonra, konu ile ilgili arama çalışmalarının yapıldığı, öte yandan ise sabahlara kadar yakınlarının başta A. Sevindikli mahallesi ağırlıklı olarak aranmaya başlamasının nedeni, kayıp şahısın bu bölgede telefonundan sinyal alındığı gerekçesi olarak gösterildi.
Sabah yakınları yeniden bölgede arama çalışmalarını sürdürürken, iki yakını Müsellim mahallesinde kahvede ki vatandaşlara iş adamının aracını ve plakasını vererek görüldüğü yerde kendilerine bildirilmesini istediler.
Köylü Vatandaşın Dikkati İle Kayıp İş Adamı Bulundu.
Müsellim mahallesi sakinlerinden Ertuğrul Yıldız kahvede bulunanlarla sohbet sonrası Muratlı’ya yola çıkmasından kısa bir süre sonra, yoldan tarlaya çıkan araç lastik izini görmesi ve araç lastik izini takip edince aranan şahısın aracının parçalarından bir kaçını arazide gördüğü. Daha sonra tarla içinde bulunan çalılıklara baktığında çalılıkların yaslanmış olduğunu fark edince. Daha yakına geldiğinde aranan siyah renkli otonun çalılıkların içinde olduğunu gördü. Durumu polis karakoluna haber veren Ertuğrul Yıldız aracın plakasını 34 DK 9120 aracın plakasını verir. Aranan aracın olduğu anlaşılır. O esnada ana yoldan çevik kuvvet aracının geçtiğini gören köylü Ertuğrul Yıldız durumu onlara bildirir. Yapılan detaylı araştırmada ölü bulunan Fatih Güventürk silahla vurulduğu, daha sonra aracıyla olay yerinden kaçarken kan kaybından dolayı kendini kaybetmesiyle yoldan çıkarak çalılıklar içine girdiği. Burada da yaşamını yitirdiği anlaşıldı.
Köylü vatandaşın dikkati olmasaydı kayıp iş adamının cesedi aylar sonra bulunacaktı.
Aracın bulunduğu yer yoldan geçenlerin görüş mesafesinin dışında ve çalılıklar aracı çok iyi gizlediği için bulunması çok zor ihtimaldi.
Aracın İçinde Kadın Çantası Cinayeti Aydınlattı

Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı aramada araç içinde bir bayan çantasının bulunması cinayeti aydınlatmaya yetti. Olayın ölen iş adamıyla F.Y arasında husumet olduğu yönde başladığı, olay günü akşamı iş adamı Fatih Güventürk’ü Muratlı ilçesine davet eden F.Y ve arkadaşları Müsellim merasında tartıştıkları, bu esnada aracın içinde şoför koltuğunda oturmakta olan iş adamına bir el silahla ateş edildiği, o esnada yaralanan iş adamı aracın kapılarını kilitleyip olay yerinden kaçmak istediği, belli bir mesafe sonra ise yaralı iş adamı kan kaybından dolayı bilincini yitirmesi sonucu aracın kontrolünü kaybetmesiyle, Müsellim merasında ki çalılık içinde şarampole düştüğü anlaşıldı.
Cinayet şüphelilerinden biri emekli polis, diğeri Muratlı ilçesinde uzun süre polislik yapan, ancak şu an görev yeri başka yerde olan polis G.G. diğerleri Tekirdağ da ikamet eden 3 şahıs ve Muratlı’da ikamet eden F.Y ile kızı N.Y Muratlı adliyesine getirilerek Cumhuriyet savcılığında ifadeleri alınmak üzere getirildi. Muratlı adliyesine getirilen şüpheliler yaklaşık 70 polis nezaretinde adliyeye getirildikleri görüldü. Sorgusu tamamlanan şüpheliler Tekirdağ’a sevki yapıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*