Genç Romanlardan Kadın Hakları Eğitimi

Genç Romanlar Derneği Tekirdağ Ramada Otelde Kadın Hakları Eğitimi Düzenledi.

Roman kadınları yapılan proje kapsamında bugüne kadar bilmediği hakları hakkında bilgi sahibi oldular.

Projenin üreticileri kurucu başkan Çağlar Yeltekin ve Genç Romanlar Derneği Başkanı Erdal Durak tarafından faaliyete geçirilen eğitim 3 gün boyunca Roman kadınlara hakları konusunda detaylı bilgiler verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Belediye Meclis üyesi Ali İhsan Onur’un da katıldığı eğitimler de Kadir Albayrak ve Nebi Tepe’de görüşlerini aktararak eğitime katkılarını sundular.

Kurucu başkan Çağlar Yeltekin yaptığı açıklamada ” Roman toplumun da ayırımcılığı ve herturlu çileyi, yoksulluğu çeken kadinlarimiz ve biz erkekler belki devamlı farkli kültürlerle bir araya gelebiliyoruz. Bu yuzden bizler biraz daha sisteme uyum sağlaya biliyoruz .Ancak kadinlarımız bundan sonra sisteme ayak uydurmamız için bu tür eğitimleri elimizden geldiğince kadinlarimiza ulaştıracağız” açıklamasını yaptı.

Genç Romanlar Derneği Başkanı Başkanı Erdal Durak yaptığı  “Bu tür egitimlere ihtiyacımız var. İnşallah bunların arkası gelecek ve biz hep beraber güçlüyüz . Kurucu başkanıma katılıyorum ve daima birlik içerisinde hep beraber yürüyeceğiz. Açıklamasını yaptı.

Geldiğimiz noktada Romanların bir milletvekilinin olduğunu, Roman toplumunun artık haklarını öğrenerek sesini duyurmaya başladığını anlatan Albayrak; projede emeği geçenleri tebrik ederken, proje kapsamında eğitimlere katılanlara da teşekkür etti.

Bizler de Muratli.org ailesi olarak Genç Roman derneğimizi bu faydalı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*