Çürümeye Terk Edildi!

Eski Muratlı Meslek Yüksek okulu binası kaderine terk edildi.

Geçmişte Belediye, Hükümet Konağı, Halk Kütüphanesi ve Meslek Yüksek okulu olarak hizmet veren tarihi binanın içler acısı hali görenleri üzüyor. 100. Yıl Caddesi üzerinde bulunan tarihi binanın daha önce Muratlı Belediyesi’ne tahsisi istenmiş ancak olumsuz yanıt verilmişti. Hatta CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü tarafından soru önergesi verilerek gündeme gelen bina akabinde Kaymakamlık tarafından derhal Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilerek Sağlık Meslek Lisesi yapılacağı müjdesi verilmişti. Tarihi yapının restorasyonu yapılarak Sağlık Meslek Lisesi yapılması planlanmıştı ancak aylardır hiç bir faaliyetin yapılmadığı görüldü.

Kaderine terk edilen Muratlı’nın tarihi binası için vatandaş “Muratlı’nın tam merkezinde bulunan tarih kokan binamız çürümeye terk edildi. İnşallah en kısa zamanda gerekli adımlar atılarak tarihi binamız bu kötü görüntüsünden kurtulur” yorumunda bulundular.

1 yorum

  1. Bu işler kahveleri 3-5 kişiyle gezipte gülücük dağıtmaya benzemez. Siz akp belediyeciliği ile tanışın hizmet görün diyenlerin iradesindeki Muratlı’nın göbeğindeki bu tarihi bina onların elinde. Hadi burayı adam et samimiyetini göreyim. Yine eski kütüphane ve kıbrıs kafenin olduğu yer? Sen daha buraları adam edemiyorsun da Muratlı’ya mı hizmet getireceksin. Sen kahve mahalle gezipte mevcut belediyeye laf atmayı bırakta önce Murtlının merkezinde bulanan bu tarihi binaları adam et.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*