CHP’de Kurultay Günü. İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı Kurultay’da

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda yapılıyor. Kurultayda Belediye Başkanı Nebi Tepe ve CHP Muratlı İlçe Başkanı Ufuk Gençtürk’te yer alıyor.

İl başkanlığı seçimlerinde kurultay delegesi seçilen CHP Muratlı İlçe Başkanı Ufuk Gençtürk’te bugün yapılacak Genel Başkanlık seçiminde oy kullanacağı bildirildi.

Salonun etrafı Kurultayın da teması olan “Adalet ve Cesaret” sloganın yer aldığı ışıklı pano ile çevrilirken duvarlarda, “Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz”, “Barışı birlikte inşa edeceğiz”, “Biz biriz, biz bütünüz, biz vatanseveriz”, “Özgür basın varsa özgür toplum vardır”, “Değişimi ancak devrimcilik yapar”, “Adalet güneş gibi doğacak”, “Güven Türkiyem biz varız” sloganlarının yer aldığı pankartlar asıldı.

Kurultayda bugün genel başkanlık seçimi gerçekleşecek. Genel Başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu dışında, 165 delegenin imzasıyla genel başkan adayı olan Yalova Milletvekili İnce de yarışacak. İki gün sürecek kurultayın ilk gününde genel başkanlık seçimi, ikinci gününde ise 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ile Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri belirlenecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*