Başkanlardan Avukatlar Günü Mesajı

5 Nisan Avukatlar Günü olması dolasıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe mesaj yayınladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yayınladığı mesajda; “Savunma hakkının temsilcisi olan çok değerli avukatlarımız, yargının ayrılmaz ve tamamlayıcı bir unsurudurlar.

Birey ve toplumu, hukuki hakları konusunda bilgilendiren ve onlara yol gösteren avukatlarımız, hak ve özgürlüklerin korunması, adli süreçlerin doğru bir şekilde işlemesi konusunda çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Bağımsız yargının güvencesi olan Avukatlarımızın hukuk üstünlüğü adına yaptıkları çalışmalar, demokrasimizin korunmasına ve gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor ve meslek yaşamlarında başarılar diliyorum.’ ‘ dedi. Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ise mesajında;’ ” Birey Hak ve Özgürlüklerinin savunulmasında ,hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün varolmasında,yılmadan çaba gösteren;Demokratik,Laik,Sosyal ve Hukuk Devletinin devamının güvencesi olan siz değerli Avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutlarım.” ifadelerine yer verdi.

Bizler de muratli.org ailesi olarak tüm Avukatların Avukatlar Gününü kutluyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*